| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι πλάκες Inconel 686 είναι προηγμένες πλάκες κράματος νικελίου-χρωμίου-μολυβδαινίου-βολφραμίου σχεδιασμένες για ακραία περιβάλλοντα διάβρωσης όπου τα συμβατικά κράματα αποτυγχάνουν να παρέχουν μακροπρόθεσμη αξιοπιστία. Σχεδιασμένες με υψηλή περιεκτικότητα σε μολυβδένιο και βολφράμιο, οι πλάκες Inconel 686 προσφέρουν εξαιρετική αντοχή σε τοπικούς μηχανισμούς διάβρωσης όπως η διάβρωση με στίγματα, η διάβρωση σε σχισμές και η διάβρωση λόγω τάσης. Αυτά τα χαρακτηριστικά καθιστούν το υλικό ιδιαίτερα κατάλληλο για επιθετικά συστήματα χημικής επεξεργασίας και μονάδες απαερίωσης καυσαερίων (FGD) που εκτίθενται σε όξινα συμπυκνώματα και περιβάλλοντα πλούσια σε χλωρίδια.
Το κράμα παρουσιάζει εξαιρετική απόδοση τόσο σε οξειδωτικά όσο και σε αναγωγικά μέσα, συμπεριλαμβανομένων των συνθηκών θειικού οξέος, υδροχλωρικού οξέος και μικτών οξέων που απαντώνται συνήθως σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις επεξεργασίας σε περιοχές όπως η Νότια Ασία, η Μέση Ανατολή και η Βόρεια Αμερική. Η σταθερή μεταλλουργική του δομή μειώνει τον κίνδυνο διάβρωσης που σχετίζεται με την καθίζηση, διασφαλίζοντας σταθερή αντοχή στη διάβρωση ακόμη και μετά από συγκόλληση ή θερμική έκθεση. Αυτό αποτελεί βασικό πλεονέκτημα σε κατασκευασμένα εξαρτήματα πλακών όπου η ακεραιότητα της συγκόλλησης επηρεάζει άμεσα τη διάρκεια ζωής.
Σε μορφή πλάκας, οι πλάκες Inconel 686 χρησιμοποιούνται ευρέως για επενδύσεις, επιστρώσεις και δομικά εξαρτήματα σε χημικό εξοπλισμό, αντιδραστήρες και συστήματα καθαρισμού. Το υλικό προσφέρει επίσης καλή μορφοποιησιμότητα και συγκολλησιμότητα, επιτρέποντας την κατασκευή σε σύνθετες συναρμολογήσεις πλακών χωρίς να διακυβεύεται η αντοχή στη διάβρωση. Για βιομηχανίες που απαιτούν μέγιστη ανθεκτικότητα σε σκληρά χημικά περιβάλλοντα, οι πλάκες Inconel 686 παρέχουν μια εξαιρετικά αξιόπιστη και τεχνικά προηγμένη λύση.
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πάχος | 3 mm – 60 mm |
| Πλάτος | 1000 mm – 2500 mm |
| Μήκος | 2000 mm – 6000 mm |
| Επιφάνεια | Θερμής έλασης, Πικλ, Γυαλισμένη |
| Μορφή | Πλάκα |
| Πρότυπα | ASTM B575, UNS N06686 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | Υπόλοιπο |
| Χρώμιο (Cr) | 19.0 – 23.0 |
| Μολυβδένιο (Mo) | 15.0 – 17.0 |
| Βολφράμιο (W) | 3.0 – 4.4 |
| Σίδηρος (Fe) | ≤ 2.0 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.01 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 0.75 |
| Πυρίτιο (Si) | ≤ 0.08 |
| Φώσφορος (P) | ≤ 0.02 |
| Θείο (S) | ≤ 0.02 |
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Αντοχή σε εφελκυσμό | ≥ 770 MPa |
| Αντοχή διαρροής | ≥ 355 MPa |
| Επιμήκυνση | ≥ 40% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Πυκνότητα | 8.73 g/cm³ |
| Εύρος τήξης | 1330 – 1380°C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 10.5 W/m·K |
| Μέτρο ελαστικότητας | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 1.30 µΩ·m |
Χρησιμοποιούνται σε αντιδραστήρες, δεξαμενές και συστήματα διαχείρισης οξέων
Εφαρμόζονται σε συστήματα καθαρισμού και εξοπλισμό ελέγχου εκπομπών
Κατάλληλο για περιβάλλοντα θειικού και υδροχλωρικού οξέος
Χρησιμοποιούνται σε μονάδες επεξεργασίας κρίσιμες για τη διάβρωση
Εφαρμόζονται ως υλικό επικάλυψης ανθεκτικό στη διάβρωση
Περιέχουν υψηλό μολυβδένιο και βολφράμιο, παρέχοντας εξαιρετική αντοχή στην τοπική διάβρωση.
Ναι, αποδίδουν εξαιρετικά καλά τόσο σε οξειδωτικές όσο και σε αναγωγικές όξινες συνθήκες.
Ναι, η σταθερή μικροδομή τους μειώνει τους κινδύνους διάβρωσης που σχετίζονται με τη συγκόλληση.
Χρησιμοποιούνται ευρέως στην χημική επεξεργασία, στα συστήματα FGD και στον εξοπλισμό διαχείρισης οξέων.
Ναι, προσφέρουν εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση με στίγματα και σε σχισμές.
| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι πλάκες Inconel 686 είναι προηγμένες πλάκες κράματος νικελίου-χρωμίου-μολυβδαινίου-βολφραμίου σχεδιασμένες για ακραία περιβάλλοντα διάβρωσης όπου τα συμβατικά κράματα αποτυγχάνουν να παρέχουν μακροπρόθεσμη αξιοπιστία. Σχεδιασμένες με υψηλή περιεκτικότητα σε μολυβδένιο και βολφράμιο, οι πλάκες Inconel 686 προσφέρουν εξαιρετική αντοχή σε τοπικούς μηχανισμούς διάβρωσης όπως η διάβρωση με στίγματα, η διάβρωση σε σχισμές και η διάβρωση λόγω τάσης. Αυτά τα χαρακτηριστικά καθιστούν το υλικό ιδιαίτερα κατάλληλο για επιθετικά συστήματα χημικής επεξεργασίας και μονάδες απαερίωσης καυσαερίων (FGD) που εκτίθενται σε όξινα συμπυκνώματα και περιβάλλοντα πλούσια σε χλωρίδια.
Το κράμα παρουσιάζει εξαιρετική απόδοση τόσο σε οξειδωτικά όσο και σε αναγωγικά μέσα, συμπεριλαμβανομένων των συνθηκών θειικού οξέος, υδροχλωρικού οξέος και μικτών οξέων που απαντώνται συνήθως σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις επεξεργασίας σε περιοχές όπως η Νότια Ασία, η Μέση Ανατολή και η Βόρεια Αμερική. Η σταθερή μεταλλουργική του δομή μειώνει τον κίνδυνο διάβρωσης που σχετίζεται με την καθίζηση, διασφαλίζοντας σταθερή αντοχή στη διάβρωση ακόμη και μετά από συγκόλληση ή θερμική έκθεση. Αυτό αποτελεί βασικό πλεονέκτημα σε κατασκευασμένα εξαρτήματα πλακών όπου η ακεραιότητα της συγκόλλησης επηρεάζει άμεσα τη διάρκεια ζωής.
Σε μορφή πλάκας, οι πλάκες Inconel 686 χρησιμοποιούνται ευρέως για επενδύσεις, επιστρώσεις και δομικά εξαρτήματα σε χημικό εξοπλισμό, αντιδραστήρες και συστήματα καθαρισμού. Το υλικό προσφέρει επίσης καλή μορφοποιησιμότητα και συγκολλησιμότητα, επιτρέποντας την κατασκευή σε σύνθετες συναρμολογήσεις πλακών χωρίς να διακυβεύεται η αντοχή στη διάβρωση. Για βιομηχανίες που απαιτούν μέγιστη ανθεκτικότητα σε σκληρά χημικά περιβάλλοντα, οι πλάκες Inconel 686 παρέχουν μια εξαιρετικά αξιόπιστη και τεχνικά προηγμένη λύση.
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πάχος | 3 mm – 60 mm |
| Πλάτος | 1000 mm – 2500 mm |
| Μήκος | 2000 mm – 6000 mm |
| Επιφάνεια | Θερμής έλασης, Πικλ, Γυαλισμένη |
| Μορφή | Πλάκα |
| Πρότυπα | ASTM B575, UNS N06686 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | Υπόλοιπο |
| Χρώμιο (Cr) | 19.0 – 23.0 |
| Μολυβδένιο (Mo) | 15.0 – 17.0 |
| Βολφράμιο (W) | 3.0 – 4.4 |
| Σίδηρος (Fe) | ≤ 2.0 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.01 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 0.75 |
| Πυρίτιο (Si) | ≤ 0.08 |
| Φώσφορος (P) | ≤ 0.02 |
| Θείο (S) | ≤ 0.02 |
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Αντοχή σε εφελκυσμό | ≥ 770 MPa |
| Αντοχή διαρροής | ≥ 355 MPa |
| Επιμήκυνση | ≥ 40% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Πυκνότητα | 8.73 g/cm³ |
| Εύρος τήξης | 1330 – 1380°C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 10.5 W/m·K |
| Μέτρο ελαστικότητας | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 1.30 µΩ·m |
Χρησιμοποιούνται σε αντιδραστήρες, δεξαμενές και συστήματα διαχείρισης οξέων
Εφαρμόζονται σε συστήματα καθαρισμού και εξοπλισμό ελέγχου εκπομπών
Κατάλληλο για περιβάλλοντα θειικού και υδροχλωρικού οξέος
Χρησιμοποιούνται σε μονάδες επεξεργασίας κρίσιμες για τη διάβρωση
Εφαρμόζονται ως υλικό επικάλυψης ανθεκτικό στη διάβρωση
Περιέχουν υψηλό μολυβδένιο και βολφράμιο, παρέχοντας εξαιρετική αντοχή στην τοπική διάβρωση.
Ναι, αποδίδουν εξαιρετικά καλά τόσο σε οξειδωτικές όσο και σε αναγωγικές όξινες συνθήκες.
Ναι, η σταθερή μικροδομή τους μειώνει τους κινδύνους διάβρωσης που σχετίζονται με τη συγκόλληση.
Χρησιμοποιούνται ευρέως στην χημική επεξεργασία, στα συστήματα FGD και στον εξοπλισμό διαχείρισης οξέων.
Ναι, προσφέρουν εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση με στίγματα και σε σχισμές.