| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι σωλήνες Inconel 693 είναι σωλήνες υψηλών επιδόσεων από κράμα νικελίου-χρωμίου που έχουν αναπτυχθεί για περιβαλλοντικά περιβάλλοντα υψηλών θερμοκρασιών που απαιτούν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση, αντοχή στην καρβουρίωση,και μακροχρόνια θερμική σταθερότηταΤο κράμα περιέχει αυξημένες προσθήκες χρωμίου και αλουμινίου που επιτρέπουν το σχηματισμό μιας εξαιρετικά προστατευτικής οξειδίου κλίμακας.βοηθώντας τους σωλήνες Inconel 693 να αντέχουν σε παρατεταμένη έκθεση σε επιθετικές θερμικές ατμόσφαιρες και πλούσια σε άνθρακα αέρια διαδικασίαςΤα χαρακτηριστικά αυτά καθιστούν το κράμα ιδιαίτερα κατάλληλο για πετροχημικά, θερμικές επεξεργασίες και βιομηχανικά συστήματα καυστήρων που λειτουργούν υπό συνεχείς συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας.
Ένα από τα καθοριστικά πλεονεκτήματα των σωλήνων Inconel 693 είναι η εξαιρετική αντοχή τους στη διάβρωση από σκόνη μετάλλου, ένας καταστροφικός μηχανισμός υποβάθμισης που συναντάται συνήθως σε μονάδες αναδιαμορφωτή,παραγωγή αερίου σύνθεσηςΗ αντίσταση αυτή βελτιώνει σημαντικά τη διάρκεια ζωής και την αξιοπιστία της λειτουργίας σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις υψηλών θερμοκρασιών σε περιοχές όπως η Ευρώπη,Μέση Ανατολή, και της Νοτιοανατολικής Ασίας, όπου η αποτελεσματικότητα των διαδικασιών και η μείωση της συντήρησης είναι κρίσιμες.
Σε μορφή σωλήνα, το κράμα χρησιμοποιείται ευρέως για τη μεταφορά αερίων υψηλής θερμοκρασίας και μέσων επεξεργασίας εντός θερμικών συστημάτων, μονάδων μετασχηματισμού και βιομηχανικών εξοπλισμού θέρμανσης.Inconel 693 Οι σωλήνες διατηρούν επίσης τη δομική σταθερότητα υπό κυκλικές συνθήκες θέρμανσης, ενώ αντιστέκονται στην οξείδωση και την υποβάθμιση της επιφάνειαςΟ συνδυασμός της θερμικής αξιοπιστίας, της αντοχής στη διάβρωση και της μεταλλουργικής σταθερότητας τους καθιστά αξιόπιστη λύση για τις προηγμένες βιομηχανίες θερμικής επεξεργασίας και τις ενεργειακές επιχειρήσεις.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Εξωτερική διάμετρος | 6 χιλιοστόμετρα 219 χιλιοστά |
| Μύθος τοίχου | 1 χιλιοστόμετρο 20 χιλιοστόμετρο |
| Διάρκεια | Μέχρι 12 μέτρα |
| Επιφάνεια | Επενθύμισαν, Σκορπίστηκαν, Φωτεινές |
| Τύπος | Χωρίς συγκόλληση σωλήνας / συγκολλημένος σωλήνας |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM Β167, ΑΣTM Β829, UNS N06693 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | Εισορρόπηση |
| Χρώμιο (Cr) | 27.0 ∙ 31.0 |
| Αλουμίνιο (Al) | 2.5 ∙ 4.0 |
| Σίδηρος (Fe) | 2.5 ̇ 6.0 |
| Νιόβιο (Nb) | ≤ 1.0 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 0.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.05 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 0.5 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 650 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 300 MPa |
| Επέκταση | ≥ 35% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 70,8 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1340 °C έως 1380 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 12.0 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 210 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 1.18 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε συστήματα σωλήνων και θερμικής επεξεργασίας υψηλής θερμοκρασίας κλιβάνων
Εφαρμόζεται σε μετασχηματιστές και γραμμές επεξεργασίας αερίων σύνθεσης
Διορθωτικό για εργασίες πλούσιες σε άνθρακα και μειωτικές της ατμόσφαιρας
Χρησιμοποιείται σε καυστήρες, συστήματα μεταφοράς θερμότητας και θερμικούς θαλάμους
Εφαρμόζεται σε συστήματα επεξεργασίας αερίων και θερμικής ενέργειας
Χρησιμοποιούνται ευρέως σε συστήματα φούρνων, μεταρρυθμιστές και εξοπλισμό πετροχημικής θερμικής επεξεργασίας.
Ναι, παρέχουν εξαιρετική αντοχή στην σκόνη μετάλλων σε περιβάλλοντα πλούσια σε άνθρακα.
Ναι, διατηρούν αξιόπιστες επιδόσεις σε συστήματα μεταφοράς αερίων υψηλής θερμοκρασίας.
Ναι, το κράμα προσφέρει σταθερή αντοχή στην οξείδωση κατά τη διάρκεια επαναλαμβανόμενων κύκλων θέρμανσης και ψύξης.
Ναι, παρουσιάζουν ισχυρή αντοχή σε ατμόσφαιρες με ανθρακούχο.
| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι σωλήνες Inconel 693 είναι σωλήνες υψηλών επιδόσεων από κράμα νικελίου-χρωμίου που έχουν αναπτυχθεί για περιβαλλοντικά περιβάλλοντα υψηλών θερμοκρασιών που απαιτούν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση, αντοχή στην καρβουρίωση,και μακροχρόνια θερμική σταθερότηταΤο κράμα περιέχει αυξημένες προσθήκες χρωμίου και αλουμινίου που επιτρέπουν το σχηματισμό μιας εξαιρετικά προστατευτικής οξειδίου κλίμακας.βοηθώντας τους σωλήνες Inconel 693 να αντέχουν σε παρατεταμένη έκθεση σε επιθετικές θερμικές ατμόσφαιρες και πλούσια σε άνθρακα αέρια διαδικασίαςΤα χαρακτηριστικά αυτά καθιστούν το κράμα ιδιαίτερα κατάλληλο για πετροχημικά, θερμικές επεξεργασίες και βιομηχανικά συστήματα καυστήρων που λειτουργούν υπό συνεχείς συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας.
Ένα από τα καθοριστικά πλεονεκτήματα των σωλήνων Inconel 693 είναι η εξαιρετική αντοχή τους στη διάβρωση από σκόνη μετάλλου, ένας καταστροφικός μηχανισμός υποβάθμισης που συναντάται συνήθως σε μονάδες αναδιαμορφωτή,παραγωγή αερίου σύνθεσηςΗ αντίσταση αυτή βελτιώνει σημαντικά τη διάρκεια ζωής και την αξιοπιστία της λειτουργίας σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις υψηλών θερμοκρασιών σε περιοχές όπως η Ευρώπη,Μέση Ανατολή, και της Νοτιοανατολικής Ασίας, όπου η αποτελεσματικότητα των διαδικασιών και η μείωση της συντήρησης είναι κρίσιμες.
Σε μορφή σωλήνα, το κράμα χρησιμοποιείται ευρέως για τη μεταφορά αερίων υψηλής θερμοκρασίας και μέσων επεξεργασίας εντός θερμικών συστημάτων, μονάδων μετασχηματισμού και βιομηχανικών εξοπλισμού θέρμανσης.Inconel 693 Οι σωλήνες διατηρούν επίσης τη δομική σταθερότητα υπό κυκλικές συνθήκες θέρμανσης, ενώ αντιστέκονται στην οξείδωση και την υποβάθμιση της επιφάνειαςΟ συνδυασμός της θερμικής αξιοπιστίας, της αντοχής στη διάβρωση και της μεταλλουργικής σταθερότητας τους καθιστά αξιόπιστη λύση για τις προηγμένες βιομηχανίες θερμικής επεξεργασίας και τις ενεργειακές επιχειρήσεις.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Εξωτερική διάμετρος | 6 χιλιοστόμετρα 219 χιλιοστά |
| Μύθος τοίχου | 1 χιλιοστόμετρο 20 χιλιοστόμετρο |
| Διάρκεια | Μέχρι 12 μέτρα |
| Επιφάνεια | Επενθύμισαν, Σκορπίστηκαν, Φωτεινές |
| Τύπος | Χωρίς συγκόλληση σωλήνας / συγκολλημένος σωλήνας |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM Β167, ΑΣTM Β829, UNS N06693 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | Εισορρόπηση |
| Χρώμιο (Cr) | 27.0 ∙ 31.0 |
| Αλουμίνιο (Al) | 2.5 ∙ 4.0 |
| Σίδηρος (Fe) | 2.5 ̇ 6.0 |
| Νιόβιο (Nb) | ≤ 1.0 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 0.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.05 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 0.5 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 650 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 300 MPa |
| Επέκταση | ≥ 35% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 70,8 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1340 °C έως 1380 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 12.0 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 210 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 1.18 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε συστήματα σωλήνων και θερμικής επεξεργασίας υψηλής θερμοκρασίας κλιβάνων
Εφαρμόζεται σε μετασχηματιστές και γραμμές επεξεργασίας αερίων σύνθεσης
Διορθωτικό για εργασίες πλούσιες σε άνθρακα και μειωτικές της ατμόσφαιρας
Χρησιμοποιείται σε καυστήρες, συστήματα μεταφοράς θερμότητας και θερμικούς θαλάμους
Εφαρμόζεται σε συστήματα επεξεργασίας αερίων και θερμικής ενέργειας
Χρησιμοποιούνται ευρέως σε συστήματα φούρνων, μεταρρυθμιστές και εξοπλισμό πετροχημικής θερμικής επεξεργασίας.
Ναι, παρέχουν εξαιρετική αντοχή στην σκόνη μετάλλων σε περιβάλλοντα πλούσια σε άνθρακα.
Ναι, διατηρούν αξιόπιστες επιδόσεις σε συστήματα μεταφοράς αερίων υψηλής θερμοκρασίας.
Ναι, το κράμα προσφέρει σταθερή αντοχή στην οξείδωση κατά τη διάρκεια επαναλαμβανόμενων κύκλων θέρμανσης και ψύξης.
Ναι, παρουσιάζουν ισχυρή αντοχή σε ατμόσφαιρες με ανθρακούχο.