| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι ταινίες Inconel 601 είναι ταινίες από κράμα νικελίου-χρωμίου που αναπτύχθηκαν για βιομηχανικά περιβάλλοντα που απαιτούν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση, σταθερή θερμική απόδοση,και μακροχρόνια αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίεςΤο κράμα περιέχει προσεκτικά ισορροπημένες προσθήκες χρωμίου και αλουμινίου που επιτρέπουν το σχηματισμό πυκνού στρώματος οξειδίου.Προστασία του υλικού από την κλίμακα και την υποβάθμιση της επιφάνειας κατά τη συνεχή έκθεση στη θερμότηταΟι ταινίες Inconel 601 είναι ιδιαιτέρως κατάλληλες για συστήματα θερμικής επεξεργασίας, βιομηχανικές συναρμολογίες καυστήρων και εξοπλισμό θέρμανσης που λειτουργεί σε οξειδωτικές ατμόσφαιρες.
Η μορφή ταινίας του κράματος 601 παρέχει αυξημένη ευελιξία για την κατασκευή ακριβείας, θερμική προστασία,και εφαρμογές δομικών διαστάσεων λεπτού μεγέθους όπου η διαμετρική σταθερότητα και η αντοχή στην οξείδωση είναι απαραίτητεςΟι λωρίδες αυτές διατηρούν αξιόπιστες επιδόσεις υπό κυκλικές συνθήκες θέρμανσης και παρουσιάζουν ισχυρή αντοχή σε καρβουρίωση, καθιστώντας τις εξαιρετικά αποτελεσματικές στα εσωτερικά των φούρνων.συστήματα καταλυτικής επεξεργασίαςΟι βιομηχανίες της Νοτιοανατολικής Ασίας, της Ευρώπης,και τη Μέση Ανατολή χρησιμοποιούν συχνά ταινίες Inconel 601 σε ενεργειακά υψηλές λειτουργίες που απαιτούν σταθερή συμπεριφορά υλικού κατά τη διάρκεια παρατεταμένης θερμικής λειτουργίας.
Οι ταινίες Inconel 601 προσφέρουν επίσης καλή διαμόρφωση και συγκολλητικότητα, επιτρέποντας την ενσωμάτωση σε τυποποιημένες, κυλικές ή κατασκευασμένες συναρτήσεις υψηλής θερμοκρασίας.θερμική σταθερότητα, και η ευελιξία της κατασκευής τους καθιστούν μια πρακτική λύση για τα σύγχρονα βιομηχανικά συστήματα που εκτίθενται σε επιθετικές θερμικές συνθήκες και διακυμάνσεις θερμοκρασίας λειτουργίας.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Δάχος | 00,02 mm 3,0 mm |
| Διάμετρο | 5 χιλιοστών 600 χλμ. |
| Διάρκεια | Διάμετρος κυλίνδρου ή προσαρμοσμένης κοπής |
| Επιφάνεια | Φωτεινά αναψυγμένα, κρύα έλατα |
| Τύπος | Τρίχωμα / Τρίχωμα περιστροφής |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM B168, UNS N06601 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | 58.0 ̇ 63.0 |
| Χρώμιο (Cr) | 21.0 ̇ 25.0 |
| Σίδηρος (Fe) | Εισορρόπηση |
| Αλουμίνιο (Al) | 1.0 ̇ 1.7 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.10 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 1.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 1.0 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 550 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 205 MPa |
| Επέκταση | ≥ 30% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 8.1 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1320 °C 1370 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 14.8 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 10,03 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε θερμικές ασπίδες, επένδυση φούρνου και εσωτερικά θερμικά
Εφαρμόζεται σε καυστήρες, θερμοθάλαμους και μονάδες θερμικής επεξεργασίας
Διορθωτικές συσκευές
Χρησιμοποιείται σε καταλυτικές δομές στήριξης υψηλής θερμοκρασίας
Εφαρμόζεται σε τυπωμένα και κατασκευασμένα θερμοανθεκτικά εξαρτήματα
Χρησιμοποιούνται συνήθως σε συστήματα φούρνων, εξοπλισμό θερμικής επεξεργασίας και συγκροτήματα θερμικής επεξεργασίας.
Ναι, παρέχουν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση κατά την παρατεταμένη έκθεση στη θερμότητα.
Ναι, προσφέρουν ισχυρή αντοχή στον άνθρακα και την κλίμακα.
Ναι, η μορφή της ταινίας είναι ιδανική για κατασκευή ακριβείας και ευέλικτα θερμικά εξαρτήματα.
Ναι, παρουσιάζουν καλή συγκολλητικότητα και κατασκευαστικά χαρακτηριστικά.
| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι ταινίες Inconel 601 είναι ταινίες από κράμα νικελίου-χρωμίου που αναπτύχθηκαν για βιομηχανικά περιβάλλοντα που απαιτούν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση, σταθερή θερμική απόδοση,και μακροχρόνια αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίεςΤο κράμα περιέχει προσεκτικά ισορροπημένες προσθήκες χρωμίου και αλουμινίου που επιτρέπουν το σχηματισμό πυκνού στρώματος οξειδίου.Προστασία του υλικού από την κλίμακα και την υποβάθμιση της επιφάνειας κατά τη συνεχή έκθεση στη θερμότηταΟι ταινίες Inconel 601 είναι ιδιαιτέρως κατάλληλες για συστήματα θερμικής επεξεργασίας, βιομηχανικές συναρμολογίες καυστήρων και εξοπλισμό θέρμανσης που λειτουργεί σε οξειδωτικές ατμόσφαιρες.
Η μορφή ταινίας του κράματος 601 παρέχει αυξημένη ευελιξία για την κατασκευή ακριβείας, θερμική προστασία,και εφαρμογές δομικών διαστάσεων λεπτού μεγέθους όπου η διαμετρική σταθερότητα και η αντοχή στην οξείδωση είναι απαραίτητεςΟι λωρίδες αυτές διατηρούν αξιόπιστες επιδόσεις υπό κυκλικές συνθήκες θέρμανσης και παρουσιάζουν ισχυρή αντοχή σε καρβουρίωση, καθιστώντας τις εξαιρετικά αποτελεσματικές στα εσωτερικά των φούρνων.συστήματα καταλυτικής επεξεργασίαςΟι βιομηχανίες της Νοτιοανατολικής Ασίας, της Ευρώπης,και τη Μέση Ανατολή χρησιμοποιούν συχνά ταινίες Inconel 601 σε ενεργειακά υψηλές λειτουργίες που απαιτούν σταθερή συμπεριφορά υλικού κατά τη διάρκεια παρατεταμένης θερμικής λειτουργίας.
Οι ταινίες Inconel 601 προσφέρουν επίσης καλή διαμόρφωση και συγκολλητικότητα, επιτρέποντας την ενσωμάτωση σε τυποποιημένες, κυλικές ή κατασκευασμένες συναρτήσεις υψηλής θερμοκρασίας.θερμική σταθερότητα, και η ευελιξία της κατασκευής τους καθιστούν μια πρακτική λύση για τα σύγχρονα βιομηχανικά συστήματα που εκτίθενται σε επιθετικές θερμικές συνθήκες και διακυμάνσεις θερμοκρασίας λειτουργίας.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Δάχος | 00,02 mm 3,0 mm |
| Διάμετρο | 5 χιλιοστών 600 χλμ. |
| Διάρκεια | Διάμετρος κυλίνδρου ή προσαρμοσμένης κοπής |
| Επιφάνεια | Φωτεινά αναψυγμένα, κρύα έλατα |
| Τύπος | Τρίχωμα / Τρίχωμα περιστροφής |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM B168, UNS N06601 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | 58.0 ̇ 63.0 |
| Χρώμιο (Cr) | 21.0 ̇ 25.0 |
| Σίδηρος (Fe) | Εισορρόπηση |
| Αλουμίνιο (Al) | 1.0 ̇ 1.7 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.10 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 1.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 1.0 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 550 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 205 MPa |
| Επέκταση | ≥ 30% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 8.1 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1320 °C 1370 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 14.8 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 10,03 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε θερμικές ασπίδες, επένδυση φούρνου και εσωτερικά θερμικά
Εφαρμόζεται σε καυστήρες, θερμοθάλαμους και μονάδες θερμικής επεξεργασίας
Διορθωτικές συσκευές
Χρησιμοποιείται σε καταλυτικές δομές στήριξης υψηλής θερμοκρασίας
Εφαρμόζεται σε τυπωμένα και κατασκευασμένα θερμοανθεκτικά εξαρτήματα
Χρησιμοποιούνται συνήθως σε συστήματα φούρνων, εξοπλισμό θερμικής επεξεργασίας και συγκροτήματα θερμικής επεξεργασίας.
Ναι, παρέχουν εξαιρετική αντοχή στην οξείδωση κατά την παρατεταμένη έκθεση στη θερμότητα.
Ναι, προσφέρουν ισχυρή αντοχή στον άνθρακα και την κλίμακα.
Ναι, η μορφή της ταινίας είναι ιδανική για κατασκευή ακριβείας και ευέλικτα θερμικά εξαρτήματα.
Ναι, παρουσιάζουν καλή συγκολλητικότητα και κατασκευαστικά χαρακτηριστικά.