| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι σωλήνες Inconel 601 είναι σωλήνες από κράμα νικελίου-χρωμίου που έχουν σχεδιαστεί για περιβάλλον υψηλής θερμοκρασίας, όπου η αντοχή στην οξείδωση και η δομική σταθερότητα είναι απαραίτητες.Με ισορροπημένη σύνθεση πλουτισμένη σε χρώμιο και αλουμίνιο, Inconel 601 Οι σωλήνες σχηματίζουν ένα στενά προσκολλημένο στρώμα οξειδίου που προστατεύει το υλικό από την κλίμακα και την υποβάθμιση υπό παρατεταμένη έκθεση σε υψηλές θερμοκρασίες.Αυτό τα καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλα για συστήματα θερμικής επεξεργασίας, εξαρτήματα φούρνων και βιομηχανικό εξοπλισμό θέρμανσης που λειτουργεί υπό συνεχείς συνθήκες υψηλής θερμότητας.
Αυτοί οι σωλήνες λειτουργούν αξιόπιστα σε περιβάλλοντα που περιλαμβάνουν κυκλική θέρμανση και ψύξη, διατηρώντας τη δομική ακεραιότητα ενώ αντιστέκονται στην οξείδωση, την καρβουρίωση και τη σκόνη μετάλλων.Οι σωλήνες Inconel 601 εφαρμόζονται ευρέως σε περιοχές όπως η Μέση Ανατολή και η Νοτιοανατολική Ασία, όπου οι βιομηχανικές θερμικές επεξεργασίες και οι πετροχημικές εργασίες απαιτούν ανθεκτικά υλικά ικανά να αντέχουν σε θερμικές και χημικές πιέσεις.Η αντοχή τους στη διάβρωση σε υψηλές θερμοκρασίες εξασφαλίζει μακρά διάρκεια ζωής σε επιθετικά περιβάλλοντα επεξεργασίας.
Σε μορφή σωλήνα, το κράμα είναι ιδανικό για τη μεταφορά αερίων υψηλής θερμοκρασίας και υγρών διαδικασίας, καθώς και για χρήση σε σωλήνες ακτινοβολίας, συστήματα ανταλλακτών θερμότητας και θαλάμους καύσης.Οι σωλήνες Inconel 601 έχουν επίσης καλά χαρακτηριστικά κατασκευήςΓια εφαρμογές που απαιτούν αξιόπιστες επιδόσεις υπό ακραίες θερμοκρασίες και οξειδωτικές ατμόσφαιρες,Οι σωλήνες Inconel 601 παρέχουν μια ισχυρή και αποδεδειγμένη λύση.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Εξωτερική διάμετρος | 6 χιλιοστόμετρα 219 χιλιοστά |
| Μύθος τοίχου | 1 χιλιοστόμετρο 20 χιλιοστόμετρο |
| Διάρκεια | Μέχρι 12 μέτρα ή προσαρμοσμένα |
| Επιφάνεια | Αναψυγμένα, παρασκευασμένα, γυαλισμένα |
| Τύπος | Χωρίς συγκόλληση / συγκολλημένο σωλήνα |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM Β167, ΑΣTM Β829, UNS N06601 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | 58.0 ̇ 63.0 |
| Χρώμιο (Cr) | 21.0 ̇ 25.0 |
| Σίδηρος (Fe) | Εισορρόπηση |
| Αλουμίνιο (Al) | 1.0 ̇ 1.7 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.10 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 1.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 1.0 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 550 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 205 MPa |
| Επέκταση | ≥ 30% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 8.1 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1320 °C 1370 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 14.8 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 10,03 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε σωλήνες ακτινοβολίας, μούφλες και εξοπλισμό θερμικής επεξεργασίας
Εφαρμόζεται σε γραμμές μεταφοράς αερίου υψηλής θερμοκρασίας και διαδικασίας
Διορθωτικό για εφαρμογές μεταφοράς θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας
Χρησιμοποιείται σε κλιβάνους, θάλαμους καύσης και καυστήρες
Εφαρμόζεται σε συστήματα θερμικής ενέργειας και διαχείριση καυσαερίων
Σχηματίζουν ένα προστατευτικό στρώμα οξειδίου που αντιστέκεται στην απολέπιση και την οξείδωση σε υψηλές θερμοκρασίες.
Ναι, παρέχουν καλή αντοχή σε περιβάλλοντα καρβουρίσματος.
Ναι, προσφέρουν καλή συγκόλληση χρησιμοποιώντας τις συνήθεις πρακτικές συγκόλλησης κράματος νικελίου.
Χρησιμοποιούνται ευρέως σε φούρνους, πετροχημικά συστήματα και ανταλλακτές θερμότητας.
Ναι, διατηρούν τη δομική σταθερότητα σε επαναλαμβανόμενους κύκλους θέρμανσης και ψύξης.
| MOQ: | 150 κιλά |
| Τιμή: | Negotiatable |
| Τυπική συσκευασία: | ξύλινο τελάρο |
| Περίοδος παράδοσης: | 2-30days |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 300 τόνοι ανά μήνα |
Οι σωλήνες Inconel 601 είναι σωλήνες από κράμα νικελίου-χρωμίου που έχουν σχεδιαστεί για περιβάλλον υψηλής θερμοκρασίας, όπου η αντοχή στην οξείδωση και η δομική σταθερότητα είναι απαραίτητες.Με ισορροπημένη σύνθεση πλουτισμένη σε χρώμιο και αλουμίνιο, Inconel 601 Οι σωλήνες σχηματίζουν ένα στενά προσκολλημένο στρώμα οξειδίου που προστατεύει το υλικό από την κλίμακα και την υποβάθμιση υπό παρατεταμένη έκθεση σε υψηλές θερμοκρασίες.Αυτό τα καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλα για συστήματα θερμικής επεξεργασίας, εξαρτήματα φούρνων και βιομηχανικό εξοπλισμό θέρμανσης που λειτουργεί υπό συνεχείς συνθήκες υψηλής θερμότητας.
Αυτοί οι σωλήνες λειτουργούν αξιόπιστα σε περιβάλλοντα που περιλαμβάνουν κυκλική θέρμανση και ψύξη, διατηρώντας τη δομική ακεραιότητα ενώ αντιστέκονται στην οξείδωση, την καρβουρίωση και τη σκόνη μετάλλων.Οι σωλήνες Inconel 601 εφαρμόζονται ευρέως σε περιοχές όπως η Μέση Ανατολή και η Νοτιοανατολική Ασία, όπου οι βιομηχανικές θερμικές επεξεργασίες και οι πετροχημικές εργασίες απαιτούν ανθεκτικά υλικά ικανά να αντέχουν σε θερμικές και χημικές πιέσεις.Η αντοχή τους στη διάβρωση σε υψηλές θερμοκρασίες εξασφαλίζει μακρά διάρκεια ζωής σε επιθετικά περιβάλλοντα επεξεργασίας.
Σε μορφή σωλήνα, το κράμα είναι ιδανικό για τη μεταφορά αερίων υψηλής θερμοκρασίας και υγρών διαδικασίας, καθώς και για χρήση σε σωλήνες ακτινοβολίας, συστήματα ανταλλακτών θερμότητας και θαλάμους καύσης.Οι σωλήνες Inconel 601 έχουν επίσης καλά χαρακτηριστικά κατασκευήςΓια εφαρμογές που απαιτούν αξιόπιστες επιδόσεις υπό ακραίες θερμοκρασίες και οξειδωτικές ατμόσφαιρες,Οι σωλήνες Inconel 601 παρέχουν μια ισχυρή και αποδεδειγμένη λύση.
| Παράμετρος | Αξία |
|---|---|
| Εξωτερική διάμετρος | 6 χιλιοστόμετρα 219 χιλιοστά |
| Μύθος τοίχου | 1 χιλιοστόμετρο 20 χιλιοστόμετρο |
| Διάρκεια | Μέχρι 12 μέτρα ή προσαρμοσμένα |
| Επιφάνεια | Αναψυγμένα, παρασκευασμένα, γυαλισμένα |
| Τύπος | Χωρίς συγκόλληση / συγκολλημένο σωλήνα |
| Προδιαγραφές | ΑΣTM Β167, ΑΣTM Β829, UNS N06601 |
| Στοιχείο | Περιεκτικότητα (%) |
|---|---|
| Νικέλιο (Ni) | 58.0 ̇ 63.0 |
| Χρώμιο (Cr) | 21.0 ̇ 25.0 |
| Σίδηρος (Fe) | Εισορρόπηση |
| Αλουμίνιο (Al) | 1.0 ̇ 1.7 |
| Άνθρακας (C) | ≤ 0.10 |
| Μαγγάνιο (Mn) | ≤ 1.5 |
| Σιλικόνη (Si) | ≤ 0.5 |
| Θείο (S) | ≤ 0.015 |
| Χάλυβας (Cu) | ≤ 1.0 |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 550 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | ≥ 205 MPa |
| Επέκταση | ≥ 30% |
| Σκληρότητα | ≤ 220 HB |
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 8.1 g/cm3 |
| Πεδίο τήξης | 1320 °C 1370 °C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 14.8 W/m·K |
| Ελαστικός Μοδούλος | 205 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 10,03 μΩ·m |
Χρησιμοποιείται σε σωλήνες ακτινοβολίας, μούφλες και εξοπλισμό θερμικής επεξεργασίας
Εφαρμόζεται σε γραμμές μεταφοράς αερίου υψηλής θερμοκρασίας και διαδικασίας
Διορθωτικό για εφαρμογές μεταφοράς θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας
Χρησιμοποιείται σε κλιβάνους, θάλαμους καύσης και καυστήρες
Εφαρμόζεται σε συστήματα θερμικής ενέργειας και διαχείριση καυσαερίων
Σχηματίζουν ένα προστατευτικό στρώμα οξειδίου που αντιστέκεται στην απολέπιση και την οξείδωση σε υψηλές θερμοκρασίες.
Ναι, παρέχουν καλή αντοχή σε περιβάλλοντα καρβουρίσματος.
Ναι, προσφέρουν καλή συγκόλληση χρησιμοποιώντας τις συνήθεις πρακτικές συγκόλλησης κράματος νικελίου.
Χρησιμοποιούνται ευρέως σε φούρνους, πετροχημικά συστήματα και ανταλλακτές θερμότητας.
Ναι, διατηρούν τη δομική σταθερότητα σε επαναλαμβανόμενους κύκλους θέρμανσης και ψύξης.